| Modell | 16 Plus |
|---|---|
| Produktserie | Apple iPhone |
| Garanti (måneder) | 12 |
| EAN | 195949722967 |
| Antall bakkameraer | 2 |
|---|---|
| Operativsystem | iOS 18 |
| Operativsystemsfamilie | iOS |
| Mobilt Bredbånd generasjon | 5G |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Intelligent assistent | Siri |
| Antall frontkameraer | 1 |
| Kontakter | USB-C |
| SIM-kort spor ant | Dobbelt-SIM |
| Type | Smartphone |
| Betalingsteknologi | Apple Pay |
| Serviceleverandør | Ikke-spesifisert |
| Telefonformfaktor | Berøring |
| Navigering | GLONASS, GPS, BeiDou, QZSS, Galileo |
| SIM-korttype | Electronisk SIM-kort (e-SIM), Nano-SIM |
| Tegn | Berøringsfølsom skjerm (multiberøring) |
|---|
| Høyhastighets-kommunikasjonsstandard | 5G NR |
|---|---|
| 3G UMTS-bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 5, Band 10, Bånd 8 |
| 5G NR-bånd | N66, N20, N5, N48, N25, N26, N70, N30, N41, N28, N8, N3, N77, N38, N40, N76, N7, N75, N2, N79, N1, N12, N53, N78 |
| Dataoverførsel | LAA, HSPA+, 5G NR FR1, DC-HSDPA, Gigabit LTE, VoLTE, TDD-LTE, EDGE, FDD-LTE |
| 4G LTE-bånd | Bånd 5, Bånd 34, Bånd 18, Bånd 26, Bånd 41, Bånd 42, Bånd 66, Bånd 1, Bånd 3, Bånd 28, Bånd 7, Bånd 13, Bånd 4, Bånd 19, Bånd 30, Bånd 20, Bånd 17, Bånd 12, Bånd 40, Bånd 48, Bånd 2, Bånd 53, Bånd 32, Bånd 25, Bånd 39, Bånd 38, Bånd 8 |
| Trådløst grensesnitt | NFC, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7, Ultra-Wideband (UWB) |
| 2G-bånd | 900 GSM, 850 GSM, 1900 GSM, 1800 GSM |
| Sikkerhetsteknologi | Face ID |
|---|---|
| Sikkerhetsenheter | Ansiktsgjenkjenning |
| Sensorer | Digitalt kompass, Gyroskop med høyt dynamisk område, Dobbel romlyssensor, Magnetometer, Høy g-akselerometer, Barometer, Nærhetssensor |
| Ekstra egenskaper | Portrettmodus i FaceTime-video, Andre generasjons Ultra Wideband-brikke, Skjermdeling, 4K HDR AirPlay Mirroring, Closed Captions, øyestyringsteknologi, DisplayPort over USB Type-C, AssistiveTouch, Zoom, Innrettingsmagnet, Music Haptics, Wi-Fi Calling, Apple TV-støtte (2. eller nyere), Apple Cash, Meldinger via satellitt, Type to Siri, VoiceOver, AirPlay 2 trådløs strømning, QuickType-tastatur, Crash Detection, FaceTime HD (1080p), Voice Control, Personal Voice, FaceTime-anrop med SharePlay, Wide Spectrum-mikrofonmodus, Trådnettverksteknologi, Handlingsknapp, Taleisolering, Magnetoppstilling, Vocal Shortcuts, RTT/TTY-kompatibel, Magnifier, iBeacon mikfolokalisering, Switch Control, Zoom med bakutrettet kamera, Apple MagSafe, Maskinvareakselerert strålesporing, Writing Tools, MIMO-teknologi, Spoken Content, Express Transit-kort med strømreserve, Live Speech, Tilbehørsidentifikasjons-NFC, Finn min via satellitt, FaceTime-lyd, Live Captions, Veihjelp via satellitt, Nød-SOS via satellitt |
| Type | A18 |
|---|---|
| Antall prosessorkjerner | 6-kjernet |
| Produsent | Apple |
| Kapasitet | 128 GB |
|---|
| HDR-teknologi | HDR10 |
|---|---|
| Forbedringsteknologi | Dolby Vision |
| Diagonalstørrelse på Smartphone | 6.7 tommer |
| Fastype | Flat front |
| Maks. lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 17 cm |
| Fargestøtte | Farge |
| Displayoppløsning | 2796 x 1290 pixels |
| HDR | Ja |
| Type | OLED-display |
| Skjermstørrelse | 6.7 tommer |
| Pikseltetthet (ppi) | 460 |
| Teknologi | Super Retina XDR Display |
| Kontrastforhold | 2000000:1 |
| Beskyttelse | Fingeravtrykksbestandig oleofobisk belegg, Ceramic Shield |
| Skjermspråk | Norsk, Hebraisk, Vietnamesisk, Hindi, Arabisk, Malayisk, Ukrainsk, Tysk, Brasiliansk portugisisk, UK English, Gresk, Rumensk, Slovakisk, Thai, Tyrkisk, Nederlandsk, Italiensk, Kinesisk (tradisjonell, Hong Kong), Polish, Indonesisk, Svensk, USA-engelsk, Kinesisk (tradisjonell), Portugisisk, Koreansk, Spansk (meksikansk), Russisk, Kinesisk (forenklet), Australian English, Ungarsk, Katalansk, Engelsk, Kroatisk, French Canadian, Tsjekkisk, Dansk, Finsk, Spansk, Fransk, Spansk (latinamerikans), Japansk |
| Funksjoner | 1600-nit maks. lysstyrke (HDR), Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic Island, Haptisk berøring, Bredt fargedisplay (P3), 2000 nits maksimal lysstyrke (utendørs), True Tone-display |
| Focusjustering | Automatisk |
|---|---|
| Linseåpning | F/1.6 |
| Hovedkamera | 48 megapiksler |
| Spesielle effekter | Photographic Styles |
| Pikselstørrelse | 2 μm |
| Ansiktsdetektering | Ansiktsgjenkjenning |
| HDR-modus | Smart HDR 5 |
| Minimal brennvidde | 26 mm |
| Lyskilde | True Tone LED-blits |
| Digitalzoom | 10 |
| Optisk zoom | 2 |
| Optisk bildestabilisator | Sensorskifte OIS (Optical Image Stabilization) |
| Kameramoduser | Bruddmodus, Tidsforløpsmodus, Portrait Lighting, Tidsforløp (nattmodus), Makromodus, Sakte video, Makrovideo, Bred fargeopptak for bilder og Live Photos, Nattmodus, Panorama |
| Video-oppløsninger | Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 120 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 25 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 25 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 240 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 24 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps |
| Funksjoner | Geotagging, Lydzoom, AVC (H.264), Digital zoom inntil 6x for video, Reduksjon av vindstøy, Lydmikser, Kontinuerlig autofokus-video, Avspillingszoom, Portrettfokus og dybdekontroll, 2x optisk innzoom, 8 MP-stillbildeopptak, 4 K-video, Spatial photos, Kinematisk videostabilisering, 4x optisk zoomområde, QuickTake-video opptil 4K ved 60 fps i Dolby Vision, Linsedeksel av safirkrystall, 100% Focus Pixels, Quad Pixel-teknologi for 2,0 µm, 2x optisk utzooming, HEVC (High Efficiency Video coding), Spatial videoopptak ved 1080p ved 30 fps, Camera Control, Handlingsmodus opptil 2,8 K ved 60 fps, Stereoopptak, HEIF-bildefangst, Photonic Engine, Tidsforløpsvideo med stabilisering, 1080p Dolby Vision videoinnspilling opptil 60 fps, 4K Dolby Vision videoinnspilling opptil 60 fps, Avansert rødøyekorreksjon, Spatial Audio og stereoinnspilling, Sensorskifte optisk bildestabilisering for video, Automatisk bildestabilisering, Deep Fusion, Kinematisk modus opptil 4K HDR ved 30 fps, Panorama (inntil 63 MP) |
| Andre kamera | Ja |
|---|---|
| Sensoroppløsning | 12 megapiksler |
| Linseåpning | F/2.2 |
| Linsetype | Ultrabredvinkellinse |
| Min. fokallengde | 13 mm |
| Visningsfelt (FoV) | 120 grader |
| Pikselstørrelse | 1.4 μm |
| Funksjoner | 100 % Focus Pixels, Linsekorreksjon |
| Spesialeffekter | Photographic Styles |
|---|---|
| Sensoroppløsning | 12 megapiksler |
| Linseåpning | F/1.9 |
| Lyskilde | Retina Flash |
| HDR-modus | Smart HDR 5 |
| Kraftjustering | Automatisk |
| Ansiktsdetektering | Ansiktsgjenkjenning |
| Video-oppløsninger | 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 120 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 24 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 25 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 25 fps |
| Kameramoduser | Nattmodus, Bruddmodus, Portrait Lighting, Bred fargeopptak for bilder og Live Photos, Tidsforløp (nattmodus) |
| Funksjoner | Quick Take video opp til 4K ved 60 fps i Dolby Vision, Linsekorreksjon, 1080p Dolby Vision videoopptak opptil 60 fps, Spatial Audio og stereopptak, Cinematic videostabilisering, Automatisk bildestabilisering, Memoji, Portrettfokus og dybdekontroll, Cinematisk modus opptil 4K Dolby Vision ved 30 fps, TrueDepth-kamera, Animoji, 4K Dolby Vision videoinnspilling opptil 60 fps, Tidsforløpsvideo med stabilisering, Autofocus med Focus Pixels, Photonic Engine, Deep Fusion |
| Kontakttype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
|---|
| Hurtigladeteknologi | Trådløs Apple MagSafe-lading |
|---|---|
| Trådløs lading | Ja |
| Teknologi | Litiumion |
| Standarder for trådløs lading | Qi, Qi2 |
| Maks. dybde for vannbestandighet | 6 m |
|---|---|
| Farge | Sjøgrønn |
| Fargekategori | Grønn |
| Inkludert telefontilbehør | USB-C til USB-C kabel (1 m) |
| Byggemateriale | Glass, Romfartsklasse-aluminium |
| Tilpassede standarder | Arsenfri, IEC 60529 IP68, PVC-free, BFR-fri, Kvikksølvfri, HAC (Hearing Aid Compatible) |
| Beskyttelse | Sprutbestandig, Vannbestandig, Støvbestandig |
| EPEAT-samsvar | Ja |
|---|---|
| EPEAT-nivå | EPEAT Gold |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
|---|---|
| Innhold av resirkulert emballasje (kommentar) | Resirkulert fiber |
| Karbonutslipp | 60 kg karbonutslipp |
| Innhold av resirkulert produkt | 30 % |
| Produktresirkulert innhold (kommentar) | Resirkulert eller fornybart innhold |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % resirkulerte sjeldne jordarter |
| Dybde | 7.8 mm |
|---|---|
| Bredde | 77.8 mm |
| Høyde | 160.9 mm |
| Vekt | 199 g |
| Driftsfuktighet | 5 - 95 % (ikke-kondenserende) |
|---|---|
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| USB Power Delivery | Ja |
|---|---|
| USB-C-lader inkludert | Nei |
| Ladet strøm | 4.5 - 30 W |
| Lydforbedringer | Dolby Digital-lyd, Dolby Digital Plus-lyd, Dolby Atmos-lydteknologi, Romlig lyd |
|---|---|
| Støttede digitale lydstandarder | APAC, AAC, FLAC, Apple Lossless, MP3 |
| Støttede digitalvideostandarder | HEVC, AV1, H.264 |
| Videoforbedringer | HDR med Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR10 |
| Kjøretidsdetaljer | Avspilling (video): inntil 27 timer, Avspilling (strømført video): inntil 24 timer, Avspilling (lyd): inntil 100 timer |
|---|
| Parameter | Head, Body, Lem |
|---|---|
| Verdi | 1.24 W/kg, 1.33 W/kg, 1.75 W/kg |